Nabídka

Nabídka

Prohlášení přístupnosti

Webová aplikace "Kalendář akcí" je navržena jako přístupná pro všechna koncová zařízení bez rozdílu. Běžně ji lze zobrazit v moderních prohlížecích na platformách Windows, Linux/BSD i Mac OS X.

Ve starších prohlížečích, na alternativních zobrazovacích zařízeních či přenosných přístrojích je aplikace použitelná stejným způsobem a jsou dostupná i veškerá data, pouze není zachován vzhled aplikace.

Webová aplikace je stavěna na standardech XHTML 1.0 Strict a CSS 2.1 a snaží se je dodžovat v maximální možné míře s ohledem na přidanou funkčnost aplikace.

Také jsou v co největší míře splňovány metodiky přístupnosti WAI WCAG 1.0, SONS BFW a "Pravidla tvorby přístupného webu" (pro účely novely Zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy).

Ve webové aplikaci "Kalendář akcí" nejsou díky jejímu charakteru používány klávesové zkratky, pro lepší přístupnost je na začátku každé stránky v nevizuální verzi přítomen odkaz na přeskočení navigačního bloku, který mohou využít hlasové čtečky či textové prohlížeče pro rychlejší přesunutí na vlastní obsah stránky.

Web vytvořil tým společnosti Alphanumeric. Pokud máte dotazy, problémy s webem samotným či s jeho přístupností, kontaktujte webdesign studio Alphanumeric na e-mailu support@alpha­numeric.cz.

Webovou aplikaci provozuje Krajský úřad plzeňského kraje, s dotazy na funkci aplikace kontaktujte Odbor informatiky.