Main menu

Main menu

Event detail

Letní kino v Prazdroji - Postřižiny

Begin:
26.07.2019 21:30

End:
26.07.2019 23:30

Event type:
Kultura,zábava - kino,film

Address:
U Prazdroje 7 Plzeň, Plzeň

Object:
Plzeňský Prazdroj, a. s.

Phone number:
+420 377 062 888

Description:

Léto v Prazdroji v tento pátek zve na klasický český film z prostředí pivovaru – Postřižiny. Těšit se na něj můžete u Zahradního pavilonu Formanka od 21:30 hodin.

Formanka je nicméně otevřena každý všední den už od 16:00 hodin, takže můžete přijít posedět a udělat si pohodlí hned po práci. Cena vstupného na letní kino je 100 Kč. V rámci vstupu dostanete žeton, který můžete využít na 1 nápoj z portfolia Plzeňského Prazdroje a z dostupné nabídky nápojů, které máme na Formance.

Vstupenky na letní kino doporučujeme zakoupit předem online na webu, jelikož kapacita venkovního posezení u Formanky je 150 osob. Posedět můžete u stolů, nebo na trávě na dece. Zváni jsou i vaši čtyřnohý mazlíčci, nicméně berte prosím ohledy na ostatní.

POSTŘIŽINY
Film vypráví o pivovaru a rodině jeho správce za první republiky. Málomluvný správce a sládek nymburského pivovaru (Jiří Schmitzer) má krásnou a poněkud živější manželku Maryšku (Magda Vášáryová). Kromě ní mu dělá starosti kvalita a odbyt piva a také jeho hlučný bratr Pepin (Jaromír Hanzlík), vyučený obuvník, který za ním přijel na návštěvu. Pepin je nakonec v pivovaru zaměstnán. Jeho přítomností trpí zejména jeden ze zaměstnanců, kterému se nezřídka stane úraz tehdy, když se do jeho blízkosti nachomýtne Pepin. Symbolem malého města jsou kromě kašny i dlouhé vlasy paní sládkové, která se však jednoho dne rozhodne ostříhat.

URL:
https://www.prazdrojvisit.cz/kalendar-akci/letni-kino-v-prazdr...

postriziny-03.jpg

Tereza Dvořáková